Przedsiębiorstwo Techniki Pompowej IMPELLER rozpoczęło działalność w 1999 roku.

Założycielem firmy jest mgr inż. Robert Laskowski- absolwent specjalizacji Systemy i Urządzenia Energetyczne w Katedrze Turbin Wodnych i Pomp, Wydział Budowy Maszyn, Politechnika Gdańska.

Już w 1994 pod koniec studiów w 1994 roku, w ramach tzw. pracy semestralnej, zaprojektował i skonstruował pierwszą pompę. Była to pompa strażacka samozasysająca.

Wszelkie rysunki wykonawcze w tym projekcie konstrukcyjnym wykonane były ręcznie na papierze umieszczonym na desce kreślarskiej, tzw. desce Kuhlmanna, gdyż komputery dopiero zaczynały być powszechnie stosowane, a pierwsze wersje AutoCad były zbyt mozolne. Późniejsze projekty były wykonywane w AutoCad.

Szefem katedry Turbin Wodnych i Pomp był wówczas nie żyjący już, profesor Instytutu Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk, Romuald Puzyrewski.

IMPELLER od samego początku, specjalizuje się w szerokopojętej inżynierii pompowej i świadczy usługi projektowo- doradcze, produkuje i dostarcza pompy i systemy pompowe do różnego rodzaju aplikacji przemysłowych oraz zapewnia własny serwis gwaranycjny.

Poza tym zajmuje się też dystrybucją typowych pomp renomowanych, światowych producentów z którymi współpracuje.

Produkujemy agregaty pompowe dla specyficznych aplikacji przemysłowych, zestawy pompowe służące do podnoszenia i utrzymywania stałego ciśnienia wody.

Od początku istnienia firmy staramy się działać na fundamentach kompetencji technicznych, merytokracji i pełnego zaangażowania w obsługę klienta na najwyższym poziomie.

IMPELLER Rzemiosło Pompowe

 

 

Podaj imię i nazwisko
Podaj numer telefonu
Podaj adres e-mail Niepoprawny adres e-mail
Wpisz wiadomość
  • FLYGT
  • Xylem
  • Grundfos
  • ebara
  • dellmeco